تبلیغات
مشاهیر و شخصیت های دزفول - مشاهیر دزفول - پروفسور صراف زاده

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 14 مهر 1395
 پروفسور مجید صراف زاده متولد دزفول است.وی یکی از بزرگترین دانشمندان و مخترعین جهان است .ایشان یکی از بنیان گذاران جامعه مخترعین جهان ، صاحب حق ثبت اختراع و شرکت های معتبراروپایی و آمریکایی می باشد.همچنین مخترع نوعی بیسیم است . و مخترع انواع تلفن های همراه شرکت موتورلا است.
اومدیرعامل و رییس هیات مدیره کانون مخترعین آمریکا، وی همچنین مدیر موسسه بهداشت بی سیم در دانشگاه کالیفرنیا _لس آنجلس است. دکتر صراف زاده یکی از بنیانگذاران و مدیر مرکز UCLA برای SMART بهداشت و همکاری مدیر مرکز BRITE در اقلیت نابرابری بهداشت است.ایشان در سال 1987موفق به اخذ مدرک دکترای تخصصی خود از دانشگاه ایلینوی آمریکا شد.وی از سال 1987 در دانشگاه نورث وسترون آمریکا به عنوان استاد برق و کامپیوتر فعالیت میکند.
دکتر صراف زاده ، دارنده جوایز بزرگ بین المللی از جمله _عنوان و جایزه NSF مهندسی جهان _دو عنوان وجایزه بهترین مقاله ICCAD و DAC برای کار خود در زمینه طراحی فیزیکی است ، وی رییس کمیته های برنامه های فنی و طراحی VLSL و CAD است .استاد صراف زاده حدود 180 مقاله در زمینه های مختلف منتشر کرده ،وی همچنین سردبیر کتاب "جنبه الگوریتمی VLSI چیدمان" (سال 1994 توسط علمی جهانی)، است.وی نویسنده کتاب "مقدمه ای بر VLSI طراحی فیزیکی" (سال 1996 توسط مک گرو هیل) است ، دکترصراف زاده عضو هیئت تحریریه از VLSI در زمینه طراحی مجله است وی همچنین سردبیر ارشد مجله بین المللی با سرعت بالا الکترونیک، و سردبیر دیپلم از معاملات IEEE در طراحی به کمک کامپیوتر است.. دکتر صراف زاده با بسیاری از صنایع در ده سال گذشته از جمله IBM و موتورولا و بسیاری از صنایع CAD همکاری کرد.
گرد آورنده:رضاامیدی فرد

صراف زادهطبقه بندی: محققین دزفول، 
برچسب ها: دزفول، خوزستان، ایران، پروفسور صراف زاده، نجبگان دزفول، مشاهیر زدفول، شخصیت های دزفولی،
ارسال توسط نجمه مورث نوری
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin