تبلیغات
مشاهیر و شخصیت های دزفول - مشاهیر دزفول - عزت الله ضرغامی

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 14 دی 1395

اصالتادزفولی 
نام پدر: حسین 
شب جمعه ٦ اسفند ١٣٣٨ در محله‌ای فقیرنشین در جنوب تهران _ میدان گمرک، خیابان جمادی‌الحق _ در منزلی استیجاری به دنیا آمدم.

پدر و مادرم از دزفول به  تهران مهاجرت کرده بودند. خانواده‌ای پرجمعیت بودیم (١١نفر) و من هشتمین فرزند بودم. مرحوم پدرم کارمند شرکت نفت و مادر مرحومه‌ام خانه دار بود.

دوره ابتدایی را در دبستان برومند، در خیابان انبارنفت و دوره راهنمایی را در مدرسه پهلوی در چهارراه گمرک گذراندم. در این ٨ سال شاگرد اول کلاس بودم.

دوره متوسطه را هم در دبیرستان بزرگ تهران؛ ضلع شمالی پارک شهر طی کردم. 
سردار شهید حسن طهرانی مقدم؛ مهندس حسین محمدی؛ دکتر حمیدرضا کاتوزیان و دکتر آقامیری از هم دوره‌ای‌های من در این دبیرستان بودند.

مهر ٥٧ در دانشگاه امیرکبیر قبول شدم و با توجه به ٣ رویداد پیروزی انقلاب اسلامی، اشغال لانه‌جاسوسی و انقلاب فرهنگی؛ با ٣ دوره تعطیل و تأخیر دانشگاه مواجه شده و نهایتاً در سال ٦٥ به سلامتی! فارغ‌التحصیل شدم.

دزفول
قبل از پیروزی انقلاب با سخنرانی، تشکیل کلاس، تشکل دادن به جوانان محله در راهپیمایی‌ها و آگاهی بخشی به آنان در حد توان و وسعم تلاش کردم.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در کنار مرحوم آیت الله سید عبدالمجید ایروانی نماینده حضرت امام(ره) به فعالیت‌های فرهنگی و سیاسی در حوزه‌ای گسترده‌تر در جنوب شهر اقدام کردم.

مدیریت کانون اسلامی حرّ (کاخ جوانان سابق)، واقع در میدان راه آهن از سوی ایشان به عنوان رئیس کمیته انقلاب اسلامی به من واگذار شد.

همزمان در امور تربیتی آموزش و پرورش منطقه ١٦ تهران در کنار بسیاری از دوستان انقلابی امروز به فعالیت پرورشی و کادرسازی مشغول شدم. در سال ٥٩ با یکی از مربیان تربیتی ازدواج کردم که ثمره آن ٤ فرزند است. هر ٤ نفر ازدواج کرده‌اند. الک‌مان را آویزان کرده‌ایم!

در سال ٦١ به سپاه وارد شدم و با برنامه رادیویی سپاه اولین فعالیت‌ام را در این نهاد مقدس آغاز کردم.  تحصیلات:  مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی امیرکبیر  کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی، دانشگاه آزاد اسلامی  دانشجوی دکتری ارتباطات، دانشگاه آزاد اسلامی(به علت تلاقی با شروع دوران ریاست صداوسیما متوقف شد

برخی مسئولیت‌ها:

١- عضویت در شورای عالی انقلاب فرهنگی با حکم مقام معظم رهبری

٢- عضویت در شورای عالی فضای مجازی با حکم مقام معظم رهبری

٣- دو دوره ریاست سازمان صداوسیما با حکم مقام معظم رهبریطبقه بندی: محققین دزفول،  هنرمندان دزفول، 
برچسب ها: دزفول، خوزستان، عزت الله ضرغامی، مشاهیر دزفول، نخبگان دزفول، شخصیت های دزفول،
ارسال توسط نجمه مورث نوری
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin