تبلیغات
مشاهیر و شخصیت های دزفول - مشاهیر دزفول - احمد فیلی پور

مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 16 فروردین 1396
معرفی شخصیت ها ومشاهیر دزفول ◀

احمد فیلی پور
مرحوم شادروان احمد فیلی پور در سال 1316 در دزفول بدنیا آمد . در دهه ی 1330 سرگرد اهنچیان که در پادگان نیروی زمینی دزفول بود کشتی نوین را وارد دزفول کرد و اولین مربی کشتی در دزفول بود و مرحوم احمد فیلی پور و تنی چند از جوانان (کسانی مثل سیدکاظم غفوری ، طهماسبی،تقی دادفر معروف به بزکش و .....)علاقمند به کشتی در دزفول زیر نظر وی الفبای کشتی را آموختند مرحوم فیلی پور بارها در مسابقات کشور مقام آورد و در آزاد و فرنگی کشتی گرفت و به مقام های کشوری کسب کرد.

وی وقتی به جرگه مربیان پیوست به همراه آقای مومنی که دزفولی الاصل ولی ساکن آبادان بود مربی تیم خوزستان شد.و به مرور به همراه مرحوم محمد فرهنگدوست(دارنده مدال نقره جهان) مربی تیم ملی جوانان ایران شد . و در مسابقات جوانان جهان در شهر خاسخواه بلغارستان شرکت کردند وی در دوره ای هم سرپرست تیم ملی جوانان ایران هم بود .مرحوم احمد فیلی پور در زمان مربیگری معلم ورزش مدارس هم بود .بعد از انقلاب .از مسئولیت تیم ملی کنار کشید فقط مربی کشتی فرنگی خوزستان بود وی شاگردان زیادی به تیم ملی داد.
از جمله برادران قصاب .کبابی .کاکاحاجی و .......زنده یاد احمد فیلی پور در زمستان 1361 بر اثر سکته قلبی در گذشت .روحش شاد .طبقه بندی: ورزشکاران دزفول، 
برچسب ها: دزفول، مشاهیر دزفول، ورزشکاران دزفول، احمد فیلی پور، نخبگان دزفول، وبلاگ مشاهیر دزفول، شخصیت های دزفول،
ارسال توسط نجمه مورث نوری
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin